روز جمعه، سوم جمادی الاول (۲۶ آبان)، مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی میزبان آیت الله حاج سید محمد صادق حسینی طهرانی بود.

 ایشان اساتید و مسئولین مرکز تخصصی حوزوی تمدن اسلامی و موسسه را به اخلاص توصیه نمودند و فرمودند: «خلوص نیت داشته باشید تا اثربخشی تحقیقات و نوشته‌ها بیشتر گردد».

آیت الله حاج سید محمد صادق حسینی طهرانی بر توجه به مسئله علم و مباحث تمدنی تأکید کردند. ایشان همچنین به ارتقاء خلق و اخلاق در محیط تحصیلی اشاره نمودند تا بتوان به بهترین نحو ممکن از ظرفیت‌ها و امکانات مؤسسه  بهره‌مند شد.

این بازدید نه تنها فرصتی برای تبادل افکار بلکه یک گام مهم در راستای پیشرفت علمی و معنوی مؤسسه بود. مسئولین و اساتید مؤسسه با دعوت ایشان، دستاوردها و اهداف موسسه را مطرح کردند و در جواب توصیه‌های ارزشمند ایشان از حضور گرم و پر برکت ایشان قدردانی نمودند.

آیت الله حاج سید محمد صادق حسینی طهرانی فرزند عالم و عارف بزرگوار؛ علامه آیت الله حاج سید محمد حسین حسینی طهرانی هستند. ایشان پیش از این در رابطه با مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی و فعالیت های آن چنین فرمودند:

«هدفی که این مؤسسه دنبال می نماید؛ یعنی تولید نسخه های عملی اسلام عزیز برای حاکمیت اسلام و تمدن اسلامی هدفی ارزشمند و مقدس است و از مهمترین اهداف حوزه های علمیه می باشد. متاسفانه کمتر مؤسسه و مجموعه ای در این جهت به فعالیت می پردازد. همچنین رشته های تحصیلی که در مؤسسه تأسیس شده برای طلاب مستعد، غنیمتی است که در صورت استفاده و رشد و تعالی علمی و عملی در این مدارس از حضور در آن بهره مند شوند.»