تسلیت آیت الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس به مدیر عالی موسسه مطالعات راهبردی بمناسبت رحلت حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی.

سید محمود دعایی
متن پیام تسلیت آیت الله علم الهدی به مناسبت رحلت حجت الاسلام سید محمود دعایی

جوابیه و قدردانی حجت الاسلام سید محمد محسن دعایی 

محضر مبارک حضرت آیت الله علم الهدی (دامت برکاته)
نماینده معزز مقام‌ معظم رهبری(دام ظله الشریف) و امام جمعه مشهد الرضا علیه السلام
با سلام وتحیت
احتراماً و با سپاس از بذل محبت شما در تسلیت ارتحال عموی عزیزم که از یاران مخلص و فدایی امام راحل رضوان الله تعالی علیه و قدس سره الشریف بودند و فداکاری های بی نظیر در ایام غربت آن رهبر فقید داشته و بسان پروانه ای به گرد شمع مبارک آن فقیه عارف مجاهد بزرگ می گشتند، چنانکه خودم در ایام یک ساله تشرف به نجف اشرف قبل از انقلاب شاهد بودم و پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم تمام قد در خدمت امام راحل و اهداف مقدس و ملکوتی ایشان و سپس یار با وفای رهبر معظم انقلاب حضرت آقا روحی فداه بودند و به امر امام راحل قدس سره نیز در تمام سفرهای خارجی در خدمت ایشان و در حضر نیز عون و یاور ایشان بودند و در لحظات حساس مانند ایام فتنه با صراحت اعلام کردند که ما تابع نظر حضرت آقا دام ظله العالی هستیم و این با توجه به گرایشات سیاسی و طیف دوستان و محبوبین ایشان، بسیار با ارزش و تعیین کننده بود و نشان دهنده سلامت قلب و ایمان سالم در تعهد به ولایت فقیه نیز بود .
از همه اینها گذشته محسنات اخلاقی ایشان آنچنان برجسته بود که انسان را شگفت زده می کرد و سبک زندگی اجتماعی ایشان مملو از نکات کم نظیر و بلکه بی نظیر بود که متاسفانه در بیانات محبین ایشان کمتر بدان پرداخته شد. مانند اینکه ایشان در تمام طول ۲۴ سال نمایندگی مجلس و دهها سال نمایندگی رهبری در موسسه اطلاعات، یک قِران حقوق دریافت نکردند و دائم با شهریه اعطایی رهبری گذران زندگی داشتند. همچنین برای خود «ماشین» و «موبایل» و «خدم و حشم» و «پاسدار» و «تشریفات» تهیه ندیدند و ….
اگر کسانی که از بعضی رفتارهای ایشان درمواجهه با افرادی خاص، قصد الگوسازی و چماق سازی دارند صادقند ،چرا این رفتارها را برجسته و مانور نمی کنند؟ چون صد در صد با سلوک خود آنها مخالف است. ولذا در این ایام بعد از ارتحال حاج آقا عمو «رحمه الله علیه» شاهد یک نوع بی مهری و مظلومیت برای ایشان بودیم.
بنده خود بارها دیده بودم که ایشان دست حضرت آیه الله علامه مصباح قدس سره و حضرت آیه الله مهدوی کنی قدس سره را می بوسیدند چرا اینها گفته نشد؟
به هرحال بنده هم ارتحال ایشان را به شما و همه دوستان و یاوران اصیل انقلاب اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می کنم و از خداوند متعال برای همگان توفیقات روزافزون درخواست دارم.

ارادتمند
سید محمد محسن دعایی