نشست تخصصی علم دینی و مراسم رونمایی از مجموعه کتاب های علم دینی در تاریخ ۲۶/۴/۹۹ در محل مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام برگزار شد . در این نشست که همراه با حضور طلاب معزز بود ابتدا حضرت ایة الله حاج شیخ علی اکبر رشاد به صورت ویدئو کنفرانس فرمایشاتی داشتند. ایشان فرمودند: پیش از مبادی چهار پرسش باید پاسخ یافته باشد که عبارت‌اند از امکان علم دینی، روایه علم دینی، سودمندی علم دینی و بایستگی علم دینی که اگر پاسخ مثبت پیدا کنند سخن گفتن از علم دینی روا می‌شود اما اگر به این پرسش‌ها پاسخ منفی بدهیم، دیگر نوبت به بحث از علم دینی نخواهیم رسید.

رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ادامه  به سوالات و شبهات موجود اشاره فرمودند و در ارتباط با این سؤال که آیا اصلا می توان علمی را بحسب خواست و اراده بوجود آورد تا علم دینی داشته باشیم؟ اینگونه پاسخ دادند:
بررسی ثبوتی : علم فعالیت مغزی و تلاش آدمی است که برآیند اراده و آگاهی انسان بوده و قابل تغییر و دگرگون سازی است. از طرف دیگر تاریخ علم و معرفت خلاف آن را می گوید و جای جای تاریخ نشان میدهد که علوم تابع اراده و آگاهی عالمان بوده اند. از سوی دیگر مبانی ، موضوع ، مسائل ، منطق و غایت سازگار علم را تولید می کنند . بطور مثال تلقی از انسان منجر به تولید دستگاههای مختلف علوم انسانی خواهد شد.

در ادامه جلسه حجة الاسلام المسلمین پارسانیا  به صورت ویدئو کنفرانس طی سخنانی فرمودند:
علم در گذر تاریخ تطورات فراوانی داشته و به نظر میرسد هویت هر جامعه و فرهنگی را با میزان علم به عنوان یکی از مفاهیم نشانگر قدر و مقدار جوامع میتوان شناخت . ایشان با اشاره به اهمیت علم دینی و خوانش مدرن از علم بیان داشتند که طبق این خوانش بسیاری از علومی که ما در حوزها و … داشتیم از دایره علم خارج میشود لذا ضروری است در این عرصه گام های حداکثری برداشته شود .
سخنران سوم حجة الاسلام والمسلمین رهدار بودند که با اشاره به نمونه هایی فرمودند: علم دینی امروز یک چیز انتزاعی نیست بلکه محقق هم شده است، منتهی باید تبیین شود.
نکته اساسی صحبت های ایشان ضرورت تغییر الگوی تقسیم بندی و چینش علوم بود که در این رابطه اظهار داشتند اگر این الگو به تناسب اشرف بودن انسان تغییر نماید علوم انسانی را باید اشرف و پایه علوم بدانیم لذا اگر جوهر إله را در همه علوم جاری نماییم اقدامی بس ضروری انجام داده ایم .
در ادامه نشست حجة الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین دعائی مقرر مجموعه ۴جلدی علم دینی توضیحاتی پیرامون مطالب کتاب و وجوه تمایز این مجموعه با سایر مجموعه های مشابه بیان داشتند.

در خاتمه با حضور حجج اسلام والمسلمین  سیدمحمدمحسن دعایی، شیخ احمد رهدار و شیخ محمدحسن وکیلی مولف مجلدات علم دینی از این مجموعه نفیس رونمایی شد.