تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

برای پیشرفت در مقابل مدل‌های ارائه شده توسط رقیب که تمدن  ماده زده غرب است، نیازمند تولید ساختارها و سیستم‌های تمدنی اسلامی هستیم، سیستم‌هایی که برآمده از آموزه‌های وحیانی باشد و این مهم محقق نمی شود جز با نگاه تمدن‌سازانه فقاهتی.

برای پیشرفت تمدن و حکومت اسلامی نه تنها به تولید ساختار حکومت  برمبنای وحی نیاز است بلکه نیازمند بازنگری و تغییر ساختار و محتوای سازمانی تمام وزارت‌خانه‌ها و واحدهای اصلی حاکمیت در دولت اسلامی هستیم، زیرا در چله دوم انقلاب مسئله ما این نیست که «حکومت اسلامی چگونه باشد؟» بلکه مسئله این است که «چگونه عمل می‌کند؟»

وظیفه واجب طلاب و فضلائی که در مسیر اجتهاد و شناخت فقاهتی دین قرار دارند، تولید علم دینی است علمی که برای مشخص کردن چگونگی عملکرد سازمان‌ها و ساختارها در مقیاس تمدنی نافع و راهگشا بوده تا إن‌شاء‌الله زمینه‌ای باشد برای نزدیک شدن ظهور حجة‌ابن‌الحسن ارواحنافداه.

موسسه مطالعات راهبردی بر اساس منویات رهبری معظم دام‌ظله بنا دارد که در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی گروه‌های تحقیقی خود را مستقر و توسعه دهد و در راستای سند چشم‌انداز خود در افق ۱۴۱۰، به آرمان‌های تعیین شده نزدیک شود.

از این‌رو باشگاه محققین موسسه را تأسیس و اقدام به جذب محقق و پژوهشگر نموده است.

مزایای عضویت در باشگاه محققان موسسه مطالعات راهبردی:

  • اعضای برگزیده و فعال باشگاه محققین به عنوان هیئت علمی پژوهشکده مطالعات راهبردی علوم و معارف گزینش خواهند شد.
  • انتشار آثار در فصلنامه های علمی و پژوهشی موسسه و سایر نشریات معتبر
  • بهره‌مندی از تسهیلات مالی نسبت به تحقیقات ارائه شده
  • جذب محققین به عنوان اساتید روش تحقیق، تحصیل، تدریس و کارگاه های نگرشی موسسه.
  • امکان استفاده از فضا و امکانات تحقیقی موسسه و پژوهشکده

امکان استفاده از دوره های موسسه به عنوان فعالیت های ضمن خدمت به صورت رایگان نظیر: دوره تربیت محقق علم دینی، موضوع شناسی، مسئله شناسی کاربردی، متغیر شناسی، آشنایی با ابزارهای لایه برداری از مفاهیم، الگوریتم شبکه مسائل، مبانی کلامی فقه، کارگاه اطلاعات شناسی فقهی، مباحث جدید علم اصول تمدنی، قواعد زبان شناسی پایه، تمایزات هرمنوتیک با مباحث الفاظ علم اصول، تبیین روش شناسی فهم متن و استنباط موجه از گزاره های دینی، موضوع شناسی فقهی و فقه النظریه، بررسی تطبیقی نظریات رایج در علم دینی، کارگاه های اجتهاد، چگونگی تبدیل فقه به برنامه اجرایی، فلسفه های مضاف و ... .

شرائط داوطلبین:

  • فضلای عزیزی که به عنوان نصرت نائب امام عصرعجل‌الله تعالی فرجه الشریف که برای تحقق تمدن نوین اسلامی فراخوان نموده‌اند، باور و آمادگی داشته و متقاضی ثبت‌نام می‌باشند، باید به سطح۴ حوزه اشتغال داشته و حداقل ۲سال درس خارج را گذرانده باشند و همچنین از توان و مهارت‌های پژوهشی لازم به صورت بالقوه برخوردار باشند.

لازم به ذکر است پذیرش محقق برای موسسه شامل برادران و خواهران واجد شرائط می‌باشد.


علاقه‌مندان جهت ثبت نام از تاریخ ۳/۵/۹۸ تا ۲۰/۵/۹۸ (از ساعت ۸ تا ۱۹) به موسسه مطالعات مراجعه نمایند و همچنین می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳-۰۵۱۳۲۲۸۵۸۰۰ معاونت تحقیقات تماس حاصل نمایند، یا از طریق سایت موسسه به آدرس http://shop.isinmarkazi.ir/learn/‎ نسبت به ثبت نام اقدام کنند.