تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

دهه‌های آینده، دهه‌های شماست و شمائید که باید کارآزموده و پرانگیزه از انقلاب خود حراست کنید و آن را هر چه بیشتر، به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) است نزدیک کنید.

(بیانیه گام دوم، مقام معظم رهبری حفظه‌الله تعالی)

* معرفی مرکز :

ایجاد و استقرار تمدن نوین اسلامی اصلی ترین آرمان انقلاب اسلامی است . این آرمان جز با تربیت کادرهای فرهیخته که بتوانند محتوای نظری این تمدن الهی را براساس روشهای صحیح تفقه حوزوی تحقیق کنند و سیستمهای دینی تمدنی را استخراج و مدون نمایند ، به انجام نخواهد رسید .

«مرکز تخصصی فقهی امام رضا علیه السلام» با رویکرد فقه تمدنی به این منظور با مجوز رسمی حوزة مبارکة خراسان تأسیس گردید تا طلاب خوش استعداد ، انقلابی و دغدغه‌مند که خود را نسبت به حل مسائل و مشکلات کلان اجتماعی متعهد می‌دانند و معتقدند حوزه علمیه باید جامعه دینی را مدیریت کند و برای تشکیل دولت اسلامی و استقرار تمدن نوین اسلامی وظیفه دارد ، زمینه رشد و بالندگی خود را پیدا کرده و مسیر صحیح آشنائی عمیق با مهارتهای لازم برای انجام تحقیقات بنیادین ، کاربردی و توسعه‌ای علم دینی را طی نمایند .

به یاری خدواند متعال این مرکز با ارائه آموزش‌های فقه و اصول تحقیق محور ، طلاب را در سطح سه به توانمندی تولید علم دینی نزدیک و آنها را در سطح چهار عملاً وارد عرصه تولید علم دینی خواهد نمود ، و با تأسیس کرسی‌های متعدد فقه‌های مضاف، به سوی نظام‌سازی فقهی سوق خواهد داد.

* اهداف مرکز :

 1. نصرت ولی امر مسلمین حفظه الله در راستای استقرار تمدن نوین اسلامی
 2. ارائه آموزش های رسمی فقه و اصول سطح سه پیوسته مصوب شورای مدیریت حوزه علمیه با بهترین کیفیت و اساتید برجسته و متخصص
 3. زمینه‌سازی تربیت دینی محققین مهارت‌محور برای انجام تحقیقات بنیادین ، کاربردی ، و توسعه‌ای در زمینه علوم و فناوری‌های دینی ، علوم و فناوری‌هایی که می‌توانند در خدمت تعالی جامعه و استقرار تمدن نوین اسلامی باشد .
 4. زمینه‌سازی مشارکت جدی فضلای حوزه در رفع مشاکل اجتماعی ازطریق انجام تحقیقات فقهی مسأله‌محور
 5. تولید سیستمهای تمدنی توسط فارغ التحصیلان مرکز و به کارگیری این تحقیقات در جامعه اسلامی به صورت محصول و خدمات نوآورانه

 

* امتيازات مركز ( با توجه به وابسته بودن مركز به موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام ) :

 1. تحول گرايي كه از نتايج آن ، انگيزش ، كار گروهي و هويت سازي جمعي است. 
 2. جذب و پرورش نيروي انساني ارزش بنيان با روحيه جهادي 
 3. كاربردي سازي پژوهش ها و دستاوردهاي پژوهشي
 4. دریافت آموزشهای لازم برای تقویت مهارت‌های تولید علمی به صورت رایگان .
 5. جذب به عنوان محقق و عضو هیئت علمی در پژوهشکده‌های مؤسسه .

 

* شرایط ثبت نام :

 1. اتمام سطح یک حوزه
 2. قبولی در مصاحبه

 ثبت نام به صورت حضوری و مراجعه به آدرس خیابان شهید محسن کاشانی، کاشانی ۲۵ ( ساعت پاسخگویی ۱۰/۳۰ الی ۱۴/۳۰ ) و ازطریق تماس با  شماره تلفن ۰۵۱۳۲۲۸۵۸۰۶ معاونت تحقیقات تماس و همچنین از طریق لینک زیر قابل انجام میباشد.

http://shop.isinmarkazi.ir/emamreza