تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام، دومین دوره علم دینی را برگزار مینماید. حجت الاسلام دکتر سید علی اکبر حکیم صدر با پاسخ به این پرسش که علم دینی چیست گفت: به مجموعه علومی که پاسخ مسائل آن بوسیله استنطاق از آیات و روایات با دلالات لفظیه و سیاقیه تولید می گردد و تبدیل به مدل عملیاتی و کاربردی مورد استفاده سیستمی و ساختاری حاکمیت و دولت  می گردد.

وی هدف این دوره را توانمند سازی طلاب درس خارج در عرصه تحقیق و پژوهش جهت تولید علم دینی با نگرش شبکه ای و تفکر سیستمی دانسته و گفته: دستیابی به تمدن اسلامی تنها با تکیه بر مدیریت دینی تمامی ابعاد جامعه، امکان‏پذیر است و این مهم متوقف بر دست یافتن به نظرات دین بصورت مدل بوسیله اجتهاد فرایندی می باشد.

کارشناس ارشد تحقیقات موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام در خصوص نحوه برگزاری این دوره گفت: شرکت در دوره رایگان بوده و در صورت پذیرفته شدن تحقیق پایانی، افراد به عنوان محقق وابسته در پژوهشکده مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام پذیرفته شده و عضو باشگاه محققین می گردند.

وی افزود: تحصیل مقدمات و سطوح و حد اقل دو سال درس خارج با معدل بالای ۱۷ و اشتغال به ادامه درس خارج، توانایی تدریس تمام کتب درسی ادبیات و منطق و مقدمات فقه و اصول (لمعتین و اصول فقه)، گذراندن دوره روش تحقیق عمومی یا داشتن سابقه کار تحقیقی و موفق شدن در امتحان روش تحقیق از شرایط پذیرش افراد خواهد بود.

علاقه مندان میتوانند با مراجعه به سایت /‎http://shop.isinmarkazi.ir/course/‎ اطلاعات بیشتر را کسب و در صورت تمایل ثبت نام نمایند.