تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

مدیر عامل موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی در تشریح فعالیت های موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام گفت:موسسه مطالعات راهبردی به مدت یک دهه است که در زمینه تولید نظریه نوین تمدن اسلامی فعالیت می کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد محسن دعائی افزود: چون اسلام یک دین کامل است و در تمام نیازهای بشریت بهترین جواب و بهترین پاسخ ها را ارائه می کندیکی از عالی ترین سطوح نیاز بشریت بهره مندی از تمدن جهان گستر و الهی است که هم منافع  و مصالح دنیایی او را تامین کند و هم ابدیت بشر را.

وی خاطر نشان کرد: باید نسخه تمدنی اسلام را در اختیار جامعه بشری و اسلامی قرار دهیم رهبری عظیم شان انقلاب نیز چله دوم انقلاب را چله به بار نشستن تمدن نوین اسلامی بیان کردند. موسسه مطالعات راهبردی مدت ۱۰ سال است که در این راستا حرکت کرده است و بدین منظور در موسسه بسته های آموزشی تولید کردیم که دین را تبدیل به یک محصول کاربردی برای جامعه بشری و اسلامی کنیم.

 وی اذعان داشت:بسته های نگرشی دیگر به حجاب و نگرشی دیگر به موفقیت و نگرشی دیگر به  مهدویت عناوینی است که تولید شده و مخاطب در شش قالب علمی نیازش را تولید می کند  و با آنچه قبلا تولید شده مقایسه می کند و در نهایت به جمع بندی کاربردی برای مصرف کردن این مفهوم می رسد.

حجت الاسلام و المسلمین دعایی یادآور شد: به نظر می رسد اگر این رویکرد علمی، آموزشی، پژوهشی گسترش یابد جامعه عطش زده ما که مورد تهاجم ویرانگر دشمن قرار دارد نیازش را از این طریق تامین می کند.

وی افزود: بشر نیازمند سبک زندگی است و اگر ما سبک زندگی الهی در اختیارش ندهیم سبک زندگی وارداتی، پوشالی، که مبتنی بر فرد گرایی، لذت گرایی، شهوت گرایی است جایگزین آن خواهد شد.

دکتر دعایی ادامه داد: موسسه مطالعات راهبردی در مورد نظام خانواده اسلامی فعال شده و بنا داریم اگر به فرض یک دختر و یک پسر بخواهند بر اساس نظر خدا زندگی کنند تمام مهارت های مورد نیاز را به آنها آموزش دهیم و برای دست یافتن به این مهم پژوهش های خود را مبتنی بر مدل زندگی سالم در جهت آسمانی فکر کردن در راستای زندگی فاطمی قرار دادیم. پس از آن پژوهش ها  تبدیل به درس نامه و در آموزش های کاربردی و خلاق به نسل جوان و فرهیخته ارائه خواهد شد.