تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

همسر شهید مدافع حرم در جمع دانش پژوهان دوره به رنگ یاس گفت: "یاد خدا و یادآوری مشقات اهل بیت و انتظاری که خداوند از همسر یک رزمنده دارد، اساسی ترین عامل مقاومت است."

موسسه فرهنگی تحقیقاتی صدف عفاف نور ( بخش خواهران موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام ) میزبان خانم فرزانه سیاهکالی مرادی همسر شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی بود که در این نشست صمیمی دقایقی شیرین و به یادماندنی دروصف سیره اخلاقی شهید همچون ایثار، اخلاص، حسن خلق، خدمت به خلق و ایمان قوی گذشت.

خانم مرادی ضمن تشریح سه سال زندگی پرفراز و نشیب مشترک، از سختی ها و دوری های مکرر همسر گفت و  به صبر و قناعتی که در برابر کاستی های ظاهری داشت اشاره کرد. او همچنین شیرینی یک زندگی ساده اما پر از عشق و ایثار و محبت را به تصویر کشید ودر ادامه این همسر شهید از تربیت عملی مادرشان وتوصیه دلسوزانه ایشان درابتدای ازدواج یاد کرد.

گفتنی است دوره به رنگ یاس که با محتوای "بازیابی و باز خوانی هویت زن از نگاه اسلام" و با هدف تربیت مبلغ زن از تیرماه امسال آغازشده است در راستای اهداف خود و درکنار ارائه آموزش ها ومهارت های لازم ،از بانوان نمونه که می توانند الگوی عملی ارزنده ای به ویژه برای نسل جوان باشند دعوت می کند تابه عنوان مصداق عینی آموزه های حیات بخش اسلام در عرصه زن وخانواده ،با بیان خاطرات و فراز ونشیب های زندگی ونحوه مواجهه با آن، غنا وکیفیت برنامه های آموزشی را بالا ببرند.

لازم به ذکر است تمامی خاطرات و روحیات شهید در کتاب «یادت باشد» ذکر شده‌است و به فرمایش مقام معظم رهبری مطالعه این کتاب در بعد عملی راهنما و چراغ راه انسان خواهد بود.