تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

طرح خانواده آفتابی با تمرکز بر نشر و کاربردی سازی معارف دینی در حوزه مدیریت خانواده و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی روز گذشته با تقدیر از نفرات برتر دوره به کار خود پایان داد.

حجت الاسلام حسین ادبی مدیر آموزش و توسعه دفاتر ونمایندگی های موسسه مطالعات راهبردی در حاشیه اختتامیه این دوره آموزشی گفت: خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی که انسان در آن قدم می گذارد نیاز به فراگیری آموزه هایی دارد و ما با تمرکز بر نشر  و کاربردی سازی معارف دینی و با اهداف کاهش آسیب های حوزه خانواده از جمله طلاق و اعتیاد ، کاهش آسیب های جسمی خانواده از رهگذر ارائه راهکارهای بهداشت ابعادی و همچنین توجه به تربیت فرزند و کاهش آسیبهای نوجوانان دختر و خانم های جوان از رهگذر ارائه کارگاه نگرشی دیگر به حجاب به این مهم پرداخته و با استفاده از برترین اساتید این دوره های آموزشی را برگزار کردیم.

مدیر آموزش و توسعه دفاتر ونمایندگی های موسسه مطالعات راهبردی به تعاملات خوب و مثبت صورت گرفته با استانداری خراسان رضوی و دهیاری منطقه دهرود اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه جامعه هدف در نظر گرفته شده توسط اداره کل امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی، بر اساس اولویت، خانواده های محروم حاشیه شهر مشهد بودند، بنابراین توجه به بافت جمعیتی ، بافت فرهنگی و بافت اقتصادی لازم و ضروری می نمود. همچنین توجه به آسیب های دارای اولویت این بخش از شهر مقدس مشهد، برگزارکنندگان را بر آن داشت تا در طراحی مدل ارائه آموزشها، از شیوه کارگاهی و مبتنی بر نظریه نگرش سیستمی به دین استفاده کنند.

حجت الاسلام ادبی از دوره آموزشی خانواده آفتابی به عنوان یک طرح ترویجی یاد کرد و افزود: از آنجا که کاربردی سازی این معارف با هدف تغییر رفتار از طریق تغییر نگرش در افراد صورت می پذیرد، شیوه ارائه آموزش ها باید به گونه ای باشد که این هدف را محقق کند. بنابراین برای ارائه آموزشهای مربوطه از روش کارگاهی با مدت زمان مکفی استفاده شد. ایشان تعداد اساتید این دوره را ۵ نفر اعلام کرده که از این میان سه نفر خانم که دوره های همسرداری موفق، نگرشی دیگر به حجاب و ۲ نفر دیگر را اقایان با دوره های نگرشی دیگر به درآمد زائی اسلامی ، بهداشت ابعادی  و نگرشی دیگر به غدیر برگزار کردند.