تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

حجّت الاسلام والمسلمین سید محمد محسن دعائی در جمع محققین و تنی چند از مدیران واحد ها در آیین غیر رسمی افتتاح پژوهشکده گفت : اولین تصمیم برای تاسیس پژوهشکده تشکیل شورای عالی تحقیق و اولین خروجی این شورا تعیین گروه های علمی پژوهشکده بوده است. گروه های علمی پژوهشکده عبارت اند از گروه تعلیم و تربیت، گروه شهر اسلامی، گروه تکافل اجتماعی، گروه فلسفه و عرفان اسلامی و گروه طب وحیانی.

مدیر عامل موسسه فرآیند تصویب ۲۴ موضوع پژوهشی سال ۹۷ را در شورای عالی تحقیق شرح داد و گفت:"براساس پژوهش های گذشته موسسه که در دو حوزه شهرسازی اسلامی و تامین اجتماعی بوده است، عناوین به گونه ای انتخاب شدند که در راستای تحقیقات گذشته انجام بگیرد. در موضوع تامین اجتماعی یکی از سرفصل های اصلی، بحث آسیب های اجتماعی است که مورد توجه مقامات عالی کشور نیز می باشد و قسمت قابل توجهی از پروژه های سال ۹۷ به این موضوع اختصاص پیدا کرده است. برخی از پروژه ها نیز مبنایی بوده که مهمترین آنها مدل علم دینی است و توسط معاون تحقیق موسسه اجرا می گردد. در این پروژه قصد داریم مدل علم دینی به قرائت موسسه مطالعات را استخراج کنیم."

در ادامه حجّت السلام و المسلمین محمد حسن وکیلی معاون تحقیق موسسه با اشاره به آزمون مدلسازی برگزار شده در موسسه اعلام کرد که پرونده جذب هیأت علمی در موسسه باز می باشد و محققینی که بتوانند یک مدل مورد تایید تولید کنند شرایط جذب هیأت علمی را دارا می باشند. توجه به مفاد قرارداد و تمرکز بر تهیه طرح پژوهشی از جمله مسائل دیگری بود که معاون تحقیق موسسه به آن پرداخت.

در ابتدای این مراسم محمد مزیدی کارشناس ارشد معاونت تحقیق موسسه گزارشی از پروژه های گذشته و میزان پیشرفت آنها ارائه کرد.

گفتنی است از ابتدای خرداد سال جاری با امضای قرارداد های تحقیق توسط هیئت علمی گزینش شده و محققین پیوسته پژوهشکده، رسما کارهای علمی جدید آغاز خواهد شد.

این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشا آغاز شد و دو ساعت به طول انجامید با پرسش و پاسخ برخی از محققین به پایان رسید.