تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی به همراه مدیر کل دفتر فرهنگی اجتماعی از موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام بازدید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در نشست با حجت‌الاسلام دعایی مدیرعامل موسسه گفت: انقلاب اسلامی در برهه‌ای از زمان بروز کرد که دو مکتب کاپیتالیسم و مارکسیسم شکست‌خورده بودند و جوهره اصلی انقلاب اسلامی این بود که دین تمدن ساز است.
وی با اشاره به نظر مخالفین نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: مخالفین انقلاب اسلامی دین تمدن ساز را خشن می‌دانند، آن را غیر مردمی دانسته و دین را زندگی ساز و کارآمد نمی‌دانند.
معاون سیاسی، امنیتی  و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: حرکت موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلامی در راستای آوردن آموزه‌های دین به سطح جامعه و ورود دین به زندگی زمینی مردم بسیار ارزنده است و در راستای کارآمد وزندگی ساز بودن دین است.
حسینی با اشاره به تعیین ۶ هدف راهبردی در استان یعنی تولید اشتغال، امنیت، کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی، ارتقا حقوق شهروندی، ارتقا فعالیت‌های فرهنگی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با تکیه‌بر سازمان‌های مردم‌نهاد امکان‌پذیر است و این موسسه می‌تواند در این بخش به کمک استان بیاید.
وی افزود: از تجربیات موسسه می‌توان در هیئت اندیشه‌ورز حوزه آسیب‌های اجتماعی و همچنین هیئت اندیشه‌ورز حوزه خانواده نیز بهره برد.
معاون استاندار با اشاره به کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها گفت: کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها فراهم کردن فضایی با چارچوب اخلاق، منطق و استدلال برای گفتن و شنیدن نظرات متفاوت و تضارب آراء در حوزه‌های گوناگون می‌باشد و از طریق ارتباط این موسسه با دانشگاه‌های استان می‌توان به رونق کرسی‌های آزاداندیشی کمک کرد.
حسینی یکی از سیاست‌های راهبردی در حوزه سازمان‌های مردم‌نهاد را توانمندسازی آن‌ها دانست و گفت: موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام می‌تواند از طریق برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی برای سمن‌ها به توانمندسازی آن‌ها کمک کند.

 

http://ostandari.khorasan.ir/RContent/5IK6RJV-%D8%AA%D9%85%D8%AF%D9%86-%.‎.‎.‎