تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

رئیس کمیته برنامه ریزی علم و فناوری آستان قدس رضوی در این بازدید که به منظور همکاری کمیته برنامه ریزی آستان قدس رضوی و موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام و استفاده از پتانسیل دو طرف صورت گرفت گفت : آستان قدس رضوی در خصوص ایجاد یک منطقه ویژه مدنی و اینکه مشهد باید یک شهر الگوی کشوری و جهانی در بحث عتبات باشد کارهای بسیار خوب و مطالعات دقیقی صورت داده که حضور موسسه مطالعات راهبردی در کنار ما می تواند ما را درتحقق این مهم یاری کرده و فعالیت ها و هنجارهای این موسسه با ارزش و دستاوردهای علمی آن ستودنیست.

وی مشکلات موجود ( نظیر مشکلات اقتصادی، فرهنگی، مشکلات بانک ها، عدالت اجتماعی، بد حجابی، آموزش و پرورش و.. ) را از تجلیات مکاتب اجتماعی بشری دانسته و بر پیاده سازی کاربردی دستاوردهای علمی موسسات مطالعاتی تاکید کرد.

این استاد دانشگاه افزود: همانطور که یثرب با حضور پیامبر اکرم (ص) به جامعه ی اسلامی و مدینه النبی تغییر کرد، مشهد نیز با وجود امام رضا (ع)  ظرفیت تحقق نمونه شهر اسلامی را دارد.

در این جلسه که دکترخلیل زاده معاون امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) و تنی چند از مدیران آستان قدس رضوی حضور داشتند ،دکتر خلیل زاده به وظایف کمیته اشاره کرد وگفت : وظیفه ی کمیته برنامه ریزی طراحی ساختار حوزه علم و فناوری، تنظیم سند راهبردی برای رسیدن آستان قدس به جایگاه مطلوب و تحقق هدف مرجعیت علمی مشهد مقدس است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد محسن دعائی مدیر عامل موسسه ضمن خوش آمد گویی و تشریح اهداف و ساختار موسسه، دستاوردهای موسسه در زمینه ی ایجاد تمدن اسلامی را معرفی کرده و در رابطه با مدل شهر اسلامی توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان طرفین راهکارها و روش های همکاری متقابل را بررسی کردند.

گفتنی ست دکتر رضا روستا آزاد استاد دانشکده مهندسی شیمی و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف بوده و از فعالیت‌‌های علمی وی می‌توان به انجام ۳۹ پروژه پژوهشی، انتشار ۴۳ مقاله در نشریات معتبر داخلی و خارجی، ۶۸ مقاله در کنفرانس‌های معتبر داخلی و خارجی، و بیش از ۸۰ راهنمایی و مشاوره پایان ‌نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی اشاره کرد.