تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

اولین جلسه شورای اداری موسسه با دستور ابلاغ سیاست های اصولی سال ۹۹ موسسه، ارزیابی فعال شدن چشم انداز توسط واحدها با آمار و ارقام و انتقال مراکز تخصصی نور حکمت و امام رضا (ع) تحت عنوان (آموزشگاه حوزوی تمدن اسلامی) برگزار گردید.

در این جلسه که با حضور مدیران و مسولان موسسات اقماری، مراکز نور حکمت رضوی و امام رضا (ع) و مدیران و پرسنل موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین دعایی مدیر عامل موسسه به تشریح اهداف و برنامه های سال ۹۹ موسسه بر اساس چشم انداز کلان آن پرداختند.

در این جلسه که به سیاست های اصولی سال ۹۹ نیز پرداخته شد مقرر گردید تقویت پژوهشگاه موسسه مطالعات از طریق:

 • حضور جدی معاون محترم تحقیق و نظارت بر امورات اجرائی و علمی پژوهشگاه موسسه مطالعات
 • کادر سازی از فارغ التحصیلان مرکز تخصصی نور حکمت رضوی موسسه برای پژوهشگاه موسسه مطالعات
 • پيگيري و نظارت مستمر بر روند پروژه هاي تحقيقاتي مصوب جهت تحويل به موقع تحقيقات به سفارش دهنده
 • تشكيل مستمر كلاسهاي دانش افزايي براي محققين(اعم از سابق و جدید)به منظور كادرسازي و جذب آنها.
 1. ادغام معاونت هاي آموزش در دو مركز آموزشي نورحكمت رضوی و مرکز امام رضا عليه السلام و رسيدن به مجموعه‌اي منسجم با عنوان «آموزشگاه حوزوی تمدن اسلامی».
 2. کمک و همراهی همه جانبه با شرکت های اقماری موسسه مطالعات به منظور استقرار کامل آنها و توفیق حداکثری در ارائه خدمات فرهنگی و علمی به جامعه اسلامی.
 3. ساماندهي فضاي مجازي مؤسسه، بطوريكه شبكه‌اي منسجم و در شأن مؤسسه تا پايان سال ايجاد شده باشد.
 4. شناسايي و برون سپاري بخش های قابل واگذاری فعالیت ها در موسسه بر طبق سند چشم انداز
 • برون سپاری بخش اعظم وظائف واحد روابط عمومی و همکاری با موسسه هنر و رسانه رضوی دراین زمینه
 • برون سپاری واحد فروش در نیمه دوم سال ۹۹
  صورت پذیرد.

در این جلسه نیز از جناب حجت الاسلام والمسلمین حکیم به عنوان کارشناس ارشد واحد تحقیقات درخواست گردید تا تمهیدات لازم را جهت به کار گیری طلاب نور حکمت رضوی که در حال پایان نامه نویسی هستند مبذول کرده و به عنوان محقق موسسه مطالعات طلاب را جذب نمایند.همچنین مقرر گردید تا در جلسات بعدی شورای اداری گزارشات ارزیابی واحد ها با اهداف چشم انداز قبل از زمان جلسه به دفتر ارسال گردد.
در پایان این جلسه از همکاران درخواست گردید تا همچون گذشته نسبت به ارائه گزارش روزانه خود اهتمام ورزیده و نسبت به حضور به موقع در جلسات شورای اداری و بدون غیبت نیز اقدام نمایند.