تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

مرکز تخصصی نور حکمت رضوی (علیه السلام) برای پنجمین دوره متوالی برای رشته فلسفه و کلام اسلامی در مقطع سطح ۲ و ۳ پیوسته از بین افراد مستعد و توانمند دانش پژوه می پذیرد.
این مرکز تخصصی، یک نهاد آموزشی حوزوی با مجوز رسمی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ با حمایت‌های موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام آغاز کرده است.

هدف اصلی مرکز، تربیت فقیه حکیم متاله جامعه ساز است. این مرکز با رویکرد تمدنی و تلاش برای برقراری ارتباط میان نظام معرفتی اسلام با علوم انسانی اسلامی تاسیس شده است. ماموریت تدوین نظری و معرفتی و راهبردی تمدن اسلام، به عهده حوزه های علمیه است و با توجه به ابتناء سازه های تمدنی بر زیر ساخت های معرفتی، ارائه یک دستگاه فکری معرفتی منسجم و در طراز تولید یک تمدن در مقیاس جهانی، ضروری می‌باشد. به همین جهت، علوم عقلی (فلسفه، کلام و عرفان اسلامی) که متکفل استخراج و تبیین برهانی نظام معرفتی اسلام است، نقش حیاتی را در زندگی بشری ایفا کرده اند و روندهای آینده ساز و پیشران های تغییرات در آینده، پر رنگ شدن این نقش را نشان می دهند.

اعطاء مدرک تخصصی سطح ۳ (کارشناسی ارشد) حوزه علمیه خراسان در رشته فلسفه و کلام اسلامی، بهر‌مندی از اساتید کشوری برجسته علوم عقلی، جذب فارغ التحصیلان برتر به عنوان مدرس و محقق،‌ حمایت ویژه معنوی و مادی از پایان نامه‌ها و رویکرد تمدنی بخشی از امتیازات مرکز محسوب می‌شوند.

علاقه‌مندان جهت ثبت نام حداکثر تا ۷ شوال/ ۱۰ خرداد با ارسال مشخصات (نام، نام خانوادگی، شماره تماس و کد طلبگی) به سامانه پیامکی( ۵۰۰۰۲۲۰۰۲۷۳)  مرکز یا به ادمین کانال مرکز در پیام رسان می توانند اقدام به ثبت نام کنند.

زمان برگزاری آزمون کتبی، جمعه ۴ ذی القعده/ ۶ تیر می‌باشد که البته طلابی که دارای معدل ۱۸ به بالا یا دارای اثر پژوهشی مرتبط باشند،‌ از شرکت در آزمون کتبی معاف می‌باشند.

ضمنا جهت آشنایی بیشتر با مرکز عضویت در کانال مرکز پیشنهاد می شود.

 

راه های ارتباطی:

تلفن: ۳۲۲۴۴۰۰۱ – ۳۲۲۴۴۰۰۲

پیام رسان ایتا:  @nhrazavi

آدرس: چهارراه شهید هاشمی نژاد – خ شهید محسن کاشانی – کوچه ۲۲- شماره ۳۶