تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

سومین جلسه از سلسله جلسات شورای اداری سال ۹۸ موسسه با حضور مهمانان ویژه‌ای برگزار شد.

در این جلسه که مدیران بخش‌های مختلف و کادر اداری مجموعه حضور داشتند حجت‌الاسلام‌والمسلمین دعایی در شروع جلسه گریزی به اتفاقات هفته قبل زده و برای همه عزیزانی که در حوادث پیرامون آن به رحمت خدا رفتند مغفرت آرزو کرد و از خداوند متعال برای همه طلب آمرزش کرد.

حجت اسلام دعایی از بین مهمانان ویژه ابتدا به سراغ آقای رئیس الساداتی رفته و ایشان را به‌عنوان مسئول واحد رفاه و پشتیبانی موسسه (صامد) معرفی کردند.

حجت‌الاسلام دعایی از سوابق اجرایی و تجارب ارزنده رئیس الساداتی نام برد وایشان را مردی کارکشته و دارای سوابق فرهنگی و اجتماعی ارزنده‌ای خواند. رئیس الساداتی هم ضمن تشکر به‌صورت بسیار خلاصه از برنامه‌های واحد پشتیبانی گفته و گفت: واحد رفاه و پشتیبانی مباحث فرهنگی، تفریحی و اجتماعی را پوشش خواهد داد که مخاطبان ما به آن نیاز دارند. برنامه‌های جامع پوشش بیمه‌ای، سفر به اماکن زیارتی و توریستی، برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی و اخلاقی و … از دیگر برنامه‌های واحد رفاه و پشتیبانی خواهد بود.

شخص دوم آقای مهدی گلپایگانی بود، فردی خوش‌اخلاق و خوش‌برخورد و اما بسیار دلسوز. مهدی گلپایگانی را همه خوب می‌شناسند و با خدمات ارزنده او در مجموعه توان‌بخشی شهید فیاض بخش آشنا هستند. چهره وی در برنامه خندوانه به‌عنوان یک فعال فرهنگی از خطه مشهد و خراسان به‌گونه‌ای مطرح شد که ایشان در جذب خیرین برای کمک به این کودکان و به این مجموعه بسیار عالی عمل کرده و در این خصوص نیز بسیار موفق بوده.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دعایی مهدی گلپایگانی را به‌عنوان مسئول اجرایی دو موقوفه سبک زندگی عفیفانه فاطمی و سبک زندگی دل‌نشین رضوی معرفی کرده و از وی درخواست کرد تا تمام همت خود را برای شکوفایی این دو مهم که در قرآن به آن تأکید فراوانی شده است به کار گیرد.

گلپایگانی نیز صحبت‌های خود را این‌گونه شروع کرد: ما در ابتدا نیاز داریم تا زیرساخت مناسبی برای دو موقوفه ایجاد کنیم و برنامه‌های کوتاه‌مدت ، میان‌مدت و بلندمدت خود را بر اساس همان زیربنا طرح‌ریزی و اجرا کنیم.

وی نخستین قدم برای معرفی این دو موقوفه به اقشار جامعه ساخت فیلم‌های کوتاه و موشن های چنددقیقه‌ای دانست و گفت: در آینده نزدیک و بعد از ساخته‌شدن این مجموعه‌های کوتاه رونمایی از دو موقوفه در سطحی کلان و با حضور مقامات استانی برگزار خواهد شد.

در ادامه بعد از صحبت‌های مهمانان نوبت به مدیران واحدها رسید. حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرد علی مسئول واحد فروش گزارش کوتاهی از وضعیت کلاس‌های برگزارشده و همچنین کتب فروخته‌شده در ماه‌های اخیر داد و گفت: متأسفانه تأثیر بالا رفتن قیمت کتاب به‌خوبی خود را نمایان کرده و متأسفانه قدرت خرید افراد با توجه به بالا رفتن قیمت کتاب بسیار کم شده است.

مدیر واحد فروش اضافه کرد: ما تمام همت خود را به کار می‌گیریم تا قیمت کتاب را در پایین‌ترین سطح خود نگه‌داریم تا افراد راحت‌تر بتوانند برای خرید اقدام کنند.

مدیر بعدی سید محمد موسوی مدیر مالی واداری موسسه بود. وی در ابتدا به وضعیت بدهی‌های مالیاتی موسسه اشاره کرد و گفت: انشا الله امید داریم تا با پیگیری‌های صورت گرفته پرونده مالیاتی موسسه در ماه‌های آتی به‌صورت کامل بسته شود و پرونده ما در آن اداره تعیین تکلیف کامل گردد.

وی به برنامه‌ریزی برای سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: بودجه‌ریزی و تعیین بودجه سالانه از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های ما در ماه‌های پیش رو تا ابتدای سال جاری است و از مدیران نیز درخواست کرد تا با این واحد همکاری کنند.

شخص دیگری که در بین صحبت‌های موسوی رشته کلام را به دست گرفت یعقوبیان مدیر واحد فرهنگی و روابط عمومی بود که درخواستی شفاف و روشن داشت.

وی از موسوی درخواست کرد تا تمام همتش را برای یک برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی دقیق که بتواند آن را محقق کند به کار گیرد چراکه بیشتر فعالیت‌ها در حوزه ارتباطات و روابط عمومی نیاز به تأمین منابع ریالی خاص داشته و یکی از محرک‌های حرکتی واحدها به‌ویژه روابط عمومی و امور فرهنگی می‌تواند مباحث ریالی باشد.

یعقوبیان گریزی هم به همدلی و باز شدن فضای گفتگو و تعامل بین همکاران زد و گفت: درخواست می‌کنم همکاران قبل از قضاوت در خصوص رفتار و کردار دیگران  آن را با خودش مطرح کنند تا دچار سوی تفاهم‌های بعدی نگردند. وی راه‌های گفتگو مسالمت‌آمیز و تعامل را همیشه باز دانسته و اضافه کرد: در شرایط فعلی و در این برهه از زمان همدلی و هم‌زبانی رمز  موفقیت و پیشبرد اهداف در موسسه است.

شخص دیگری که در پایان جلسه صحبت کرد حجت‌الاسلام‌والمسلمین توحیدی مسئول اجرایی مرکزتخصصی فقهی امام رضا (ع) بود که گزارش کوتاهی از برنامه‌های ماه‌های قبل و افتتاح آن مرکز برای حاضرین بیان کرد.

مدیرعامل موسسه هم در جمع‌بندی جلسه از نبود همکارانی چون (مدیر واحد تحقیقات، کارشناس ارشد تحقیقات، قائم‌مقام موسسه) ابراز گله کرد و گفت امید است که با برنامه‌ریزی دقیق در برنامه‌های بعدی شاهد حضور آن عزیزان هم باشیم.

ایشان از مدیر مالی واداری درخواست کرد تا با برنامه‌ریزی دقیق نسبت به تخصیص بودجه واحدها و مجموعه های وابسته اقدام کرده و تأکید کرد تا هر واحد برنامه سال ۹۹ خود را بر اساس اهداف سازمان مکتوب و میزان درآمد و هزینه خود را به‌صورت شفاف مشخص نماید.

این جلسه از ساعت ۱۳/۳۰ آغاز و در ساعت ۱۵ پایان یافت.