تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

طی هفته‌ای که گذشت خبرهای بسیار زیادی از داخل و خارج کشور به گوش رسید که همه معادلات منطقه‌ای و جهانی را تحت تأثیر خود قرارداد. از ترور ناجوانمردانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی مجاهد بزرگ اسلام و دیگر هم‌رزمانش به دست آمریکای جنایت‌کار در عراق تا سیلی محکم ایران به نظامیان آمریکایی.

در هفته‌ای که گذشت قلب داغ‌دیده مردم با سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری که در دیدار با مردم قم بیان شد و اقدام به‌جا و به‌موقع سربازان غیور اسلام در سازمان هوا و فضای سپاه انجام شد کمی آرام گرفت.

 و اما مردم ایران بار دیگر داغدار شدند، کشته و مصدوم شدن تعدادی از مردم نجیب ایران که به‌پاس قدردانی و تشییع پیکر پاک و مطهر سردار شهید پاسدار در کرمان حاضرشده بودند و همچنین سقوط هواپیمای اکراینی در پرند تهران و درنهایت اعلام شکست امریکا و پایین آمدن از مواضع خصمانه و آماده شدن برای فرار از منطقه تنها بخش مهمی از اتفاقات مهم هفته گذشته بود که در کشور و در منطقه رخ داد.

 در روزهایی که پشت سر گذاشتیم مردم همیشه درصحنه مشهد با حضور بی‌نظیر خود در تشییع پیکرهای پاک شهدای مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و دیگر هم‌رزمان شهیدشان سنگ تمام گذاشتند که کارکنان موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام و همه مجموعه‌های وابسته و مراکز حوزوی تحت پوشش به‌پاس قدردانی از رشادت‌های شهدای آن عزیزان در کنار آحاد ملت خشم خود را نسبت به آمریکا و دیگر هم‌پیمانان خبیثشان ابراز کردند.

و اما در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم مدیرعامل موسسه مطالعات روزهای پرکاری را گذراند، دیدار با آیت‌الله سید مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان و گفتگو در خصوص مسائل مرکز تخصصی فقهی امام رضا (ع)، مرکز تخصصی نور حکمت و دعوت از معظم اله برای بازدید از موسسه، تا شرکت در تشییع پیکر پاک سردار دل‌ها قاسم سلیمانی در کرمان.

نشستی تخصصی با موضوع تبلیغات تأثیرگذار در فضای مجازی برای دو موقوفه سبک زندگی عفیفانه فاطمی وزندگی دل‌نشین رضوی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین قادری، جلسه با مدیران اجرایی و مسئولین آموزش مرکز نور حکمت رضوی در خصوص تعیین مدیر اجرایی و مسئول پژوهش و کارشناسان آموزش، نشستی مشورتی با آقای صابری تولایی از خطبا و سخنرانان به نام مشهد در خصوص همکاری در عرصه تولیدات رسانه‌ای برای گسترش آموزه تمدن نوین اسلامی که از مطالبات رهبری معظم می‌باشد.

بررسی برنامه‌های اجرایی دو موقوفه فاطمی و رضوی با حضور کارگروه وقف و همچنین نشستی با آقای دکتر قاسمی از نخبگان فرهنگی درزمینهٔ همکاری موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام و موسسه سجا که در رابطه برای تعاملات پژوهشی و فرهنگی دو موسسه تصمیم‌گیری گردید از اهم موضوعات مهم کاری ایشان در هفته گذشته بود.