تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد، ازهشتم آبان ماه آغاز به‌کار می‌کند و تا ۱۴ همان ماه به‌مدت یک هفته ادامه دارد. سال گذشته حدود ۹۰۰ غرفه ناشران شامل بیش از ۷۰۰ ناشر داخلی و ۸۸ ناشر خارجی را داشتیم و با پیگیری‌هایی که ناشران داخلی انجام می‌دهند، امیدوار هستیم در سال جاری نیز از نظر کیفی و کمی تعداد بیشتری از ناشران را در نمایشگاه کتاب سال جاری داشته باشیم.

این مطالب را افشین تحفه گر در مصاحبه با خبرنگاران گفته و اضافه کرده:

تلاش می‌کنیم تخفیفی را از طریق بن کتاب در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم اما هنوز پیگیری‌های ما به تصویب نرسیده است، در سال گذشته اینگونه بود که برخی از ناشران با بن تخفیف کتاب، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد، به خریداران تخفیف می‌دادند که در سال جاری هم بعد از به نتیجه رسیدن رایزنی‌ها، اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در خصوص نحوه ثبت نام ناشران برای این نمایشگاه، بیان کرد: ناشران از طریق نمایشگاه‌های فرهنگی کشور پروفایل‌هایی داشته که از مؤسسات زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آن‌ها ارتباط دارند و در زمان آغاز ثبت نام استان‌ها، امکان و اجازه دسترسی به ناشران داده می‌شود و آن‌ها از آن طریق ثبت نام را انجام داده و مدارک خود را ارسال می‌کنند.

وی افزود: بعد از قطعی شدن ثبت نام، کمیته ترکیبی ستاد برگزاری نمایشگاه استان و نمایشگاه‌های فرهنگی کشور به ارزیابی درخواست ناشران می‌پردازد تا شرایط ناشر را با وضعیتی که اکنون نمایشگاه دارد انطباق دهد و بر آن اساس  انتخاب ناشران صورت می‌گیرد.

دکترتحفه گردر پاسخ به این سؤال آیا تمهیداتی برای رفت و آمد آسان‌تر به محل برگزاری نمایشگاه اندیشیده شده است یا خیر؟، گفت: با توجه به وجود قطار شهری و اینکه رفت‌وآمد به نمایشگاه با سختی توام نیست اما در حال پیگیری هستیم که بتوانیم از برخی مراکز به مقصد نمایشگاه، اتوبوس‌هایی را در نظر بگیریم، به‌طور مثال از دانشگاه یا برخی مراکز پر تجمع علاقه‌مندان حوزه کتاب، اتوبوس‌هایی را برای رفت‌وآمد در نظر بگیریم اما قطعا هماهنگ می‌کنیم که از مسیر ابتدای بلوار نمایشگاه تا خود نمایشگاه به‌طور ویژه، سرویس‌های رفت و برگشت را داشته باشیم.

محل برپایی بیست و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد همچون سالهای گذشته در محل نمایشگاههای بین المللی مشهد خواهد بود و ساعات بازدید از نمایشگاه متعاقبا اعلام میشود.