تمدن اسلام، آینده‌ای برتر در دنیای رقابت
پروفایل کاربری شما

اطلاعیه جذب محقق تولید علم دینی در باشگاه محققان موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام

برای پیشرفت در مقابل مدل‌های ارائه شده توسط رقیب که تمدن  ماده زده غرب است، نیازمند تولید ساختارها و سیستم‌های تمدنی اسلامی هستیم، سیستم‌هایی که برآمده از آموزه‌های وحیانی باشد و این مهم محقق نمی شود جز با نگاه تمدن‌سازانه فقاهتی.

مرکز تخصصی فقهی امام رضا (ع ) از بین طلاب سطح ۲ و ۳ ثبت نام میکند

دهه‌های آینده، دهه‌های شماست و شمائید که باید کارآزموده و پرانگیزه از انقلاب خود حراست کنید و آن را هر چه بیشتر، به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) است نزدیک کنید.

(بیانیه گام دوم، مقام معظم رهبری حفظه‌الله تعالی)

* معرفی مرکز :

اعلام زمان برگزاری پنجمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی

بنا بر اخبار رسیده شنبه ۲۳ شهریور ماه سال جاری این نمایشگاه کار خود را آغاز و تا آخرین روز شهریور ادامه خواهد داشت.این نمایشگاه که همه ساله از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خراسان برپا میشود نقطه مثبتی است برای به نمایش گذاشتن آثار علما و اساتید این حوزه تا طلاب بازدیدکننده با آثار ارزشمند آنان بیشتر آشنا شوند.

در جلسه شورای اداری موسسه صورت گرفت ( سه انتصاب ) برای کلیدی ترین پست های موسسه

حجت الاسلام سید محمد محسن دعایی مدیرعامل موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام در احکام جداگانه ای ، حجج الاسلام محمد باقر زاده، دکتر سید علی اکبر حکیم صدر ومهندس محمد رضا ابوالبشری را به ترتیب به عنوان قائم مقام مدیر عامل، معاون ارشد واحد تحقیقات و معاون اقتصادی موسسه منصوب کرد. 

در حکم حجت الاسلام باقر زاده آمده است:

متن پیام تبریک مدیر عامل موسسه خطاب به حضرت آیت الله اعرافی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حسن اعتماد ولی امر مسلمین جهان و رهبر عالیقدر جمهوری اسلامی ایران در راستای انتصاب شایسته حضرتعالی به عضویت فقهای شورای نگهبان را صمیمانه تبریک میگوییم.

آموزش روش پایان نامه نویسی در شهر مقدس قم

موسسه مطالعات راهبردی علوم ومعارف اسلام ( شعبه قم ) با بهره گیری از مجرب ترین اساتید روش پایان نامه نویسی را برگزار میکند.

 شما فرهیخته گرامی میتوانید مراحل ثبت نام را به صورت تلفنی با شماره ۳۷۸۴۲۰۵۶ انجام داده و یا شخصا برای ثبت نام به صورت حضوری به دفتر موسسه واقع در مصلی قدس (شعبه شهر مقدس قم ) مراجعه نمایید.

سرفصل های دوره:

چگونه موضوع تحقیق خود را انتخاب کنیم؟

مشهد غرق در نور و شادی

همزمان با شب میلاد حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) حرم مطهر رضوی با حضور مردم ولایی مشهد و خدام این بارگاه منور گلباران شد.

آغاز ثبت نام دومین دوره تربیت محقق علم دینی

مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام، دومین دوره علم دینی را برگزار مینماید. حجت الاسلام دکتر سید علی اکبر حکیم صدر با پاسخ به این پرسش که علم دینی چیست گفت: به مجموعه علومی که پاسخ مسائل آن بوسیله استنطاق از آیات و روایات با دلالات لفظیه و سیاقیه تولید می گردد و تبدیل به مدل عملیاتی و کاربردی مورد استفاده سیستمی و ساختاری حاکمیت و دولت  می گردد.

ثبت نام دوره های تربیت استاد در شهر مقدس قم آغاز گردید

موسسه مطالعات راهبردی علوم ومعارف اسلام ( شعبه قم ) با بهره گیری از مجرب ترین اساتید دوره های تربیت استاد را با عناوین ذیل برگزار میکند:

روش تحقیق

روش تدریس

روش تحصیل

آیت الله اراکی: ما از همکاری های نزدیک بین دو مجموعه استقبال میکنیم.

آیت الله اراکی در بازدید از موسسه مطالعات راهبردی علوم و عارف اسلام در مشهد گفتند: تولید علم و محتوی علمی دینی در زمینه تمدن نوین اسلامی کار بسیار سختی میباشد و باید برای علم تولید شده تقاضا ایجاد شود.

ایشان برای این تقاضا صدا و سیما را مخاطب قراد داده و خواستند تا این رسانه ملی پای کار حاضر شده و این ضرورت را به گوش افراد متخصص برساند.

کتاب ( نگرشی دیگر به خانواده ) منتشر شد

مدیریت امور فرهنگی موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام از تولید و انتشار کتاب    « نگرشی دیگر به خانواده » به همت معاونت تحقیق این موسسه خبر داد.

موسسه مطالعات راهبردی و صدف عفاف نور غرفه برتر چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد شد

در مراسم اختتامیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد، غرفه‌های برتر این دوره از نمایشگاه مشخص شدند.
 

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد افتتاح شد

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد عصر ۲۳ اردیبهشت ماه با حضور مسئولان و مدیران استانی، فعالان قرآنی و دوستداران قرآن در محل دائمی نمایشگاه‌ بین‌المللی مشهد برگزار شد.

نقش وجایگاه شهر اسلامی در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی ایران

بیانیه گام دوم نقشه وتصویر روشنی ازآینده انقلاب اسلامی مبتنی بر امید واقع بینانه است. مقام معظم رهبری در بیانیه ای که مرقوم فرمودند گام دوم انقلاب را مرحله جامعه پردازی وتمدن سازی نام نهادند.

گرامیداشت مقام استاد شهیدآیه الله شیخ مرتضی مطهری

نشستی با موضوع گرامیداشت مقام استاد شهید آیه الله مطهری در روز پنجشنبه ۲۶ شعبان المعظم ۱۴۴۰(۱۲/۰۲/۱۳۹۸)  ساعت ۱۶ تا ۱۹:۳۰ در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می گردد.

در این نشست اساتید  آیه الله حاج شیخ علی اکبر رشاد و حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد حسن وکیلی سخنرانی نموده و استاد حجت الاسلام و المسلمین شیخ مجتبی الهی خراسانی به نقد بحث می پردازد.

در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران واقع در مصلای بزرگ امام خمینی (قدس سره) منتظر شما فرهیختگان گرامی هستیم.

آدرس غرفه موسسه: سالن شبستان، راهرو ۶، غرفه ۹

ما در غرفه موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام تا امروز میزبان محققین، فرزانگان و مسئولین عزیز از جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده ایم و آرزومندیم در روزهای آتی میزبان شما بزرگواران باشیم.

پرسنل و محققین موسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام همدردی خود را با هموطنان سیل زده اعلام می دارند.

پرسنل و محققین موسسه  ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان، در حد وسع خود کمک هایی را برای ایشان ارسال نمودند.

از درگاه خداوند متعال برای همه این هموطنان، صبر و بازگشت به زندگی عادی را خواستاریم.